Bindkracht

Voor het eerst

Groep 3-4

Als je goed kijkt is alles bijzonder

Maarten Bel is kunstenaar en in zijn kunstwerken neemt hij dingen mee waar hij in zijn hoofd mee bezig is. En wat is dat dan? Nou, Maarten wordt voor het eerst vader. Hij verheugt zich er nu al op om Baby Bel voor het eerst sneeuwvlokjes te laten zien, de zon te laten zien ondergaan, het geluid van de waterkoker te laten horen en de geur van zeep te laten ruiken. Want voor het eerst, dat is spannend, maar ook leuk! Samen met de kinderen wil hij verzamelen wat hij zijn baby voor het eerst moet laten ervaren. En dat neemt hij mee voor het maken van een nieuw kunstwerk.

 

  • Partner

    Maarten Bel

    Kunstenaar Maarten Bel kwam uit een ei in 1987. Sindsdien houdt hij van dieren en stelt hij vragen bij de status quo door planten te imiteren en doedelzakken te pijpen. (Wist je dat pijpen vroeger fluitspelen betekende?)

    Maarten vervreemdt zijn publiek door grote thema’s aan te kaarten op een humoristische manier, waarvoor hij vaak inspiratie haalt uit alledaagse gebeurtenissen. In zijn wereld smelten de smurfen door klimaatverandering, wordt het opruimen van afval een fanatieker spel dan Monopoly, en is er maar weinig zo sexy als een bordurende man. Het gebeurt ook weleens dat Maarten zijn publiek bij zijn werk betrekt. Dan kijken de mensen eerst heel moeilijk en vinden ze het daarna toch heel leuk. Negen op de tien tandartsen zijn het erover eens: Maarten Bel geeft je een kopstoot waarna je je als herboren voelt.

    Lees meer over Maarten op zijn website.

  • Aantal lessen

    4 lessen, waarvan 2 gastlessen

  • Locatie gastlessen
    • 1e gastles in de klas
    • 2e gastles in het speellokaal
  • Thema

    Verhalen vertellen, Natuurverschijnselen & -elementen

  • Leergebied

    Mens & Maatschappij, Bewegingsonderwijs, Beeldend