Tweetakt op het fort

Tweetakt in de klas

75 minuten

Een gastdocent van Tweetakt komt in de klas om met jullie naar kunstwerken die op het Fort zijn te bespreken. Daarna ga je zelf creatief aan de slag in de stijl van die kunstwerken.

  • Lesdoelen
    • De leerlingen maken kennis met het werk van diverse kunstenaars van de expositie op het Fort.
    • De leerlingen gaan op een actieve en creatieve manier aan de slag met inspiratie vanuit kunstenaars die exposeren tijdens Tweetakt op het Fort.
  • Benodigdheden
    • tekenpapier (wit A4, 3 per leerling)
    • scharen
    • lijm

De Kunstenaars

Hier vind je een voorproefje van een aantal kunstenaars die exposeren op het Fort. Misschien zie je hun werk wel tijdens jullie bezoek.

Henok Getachew

Henok Getachew is  een Ethiopische kunstenaar die woont en werkt in Berlijn, Duitsland. Hij studeerde natuurkunde voordat hij naar de kunstacademie ging in Addis Abbeba. Met zijn kunstwerken wil hij het publiek laten nadenken over belangrijke thema’s die nu aan de hand zijn. Zoals de vervuiling van de zee en de rivieren door al het weggegooide plastic dat daarin terecht komt

 

De kunstenaar heeft het witte doek niet geschilderd maar
volgeplakt met allerlei soorten plastic.  Het lijkt een hobbelig landschap en dit landschap beweegt ook.  Het
doek is dubbel en zit aan de boven- en onderkant op een rol. Als dit kunstwerk aanstaat, rolt het schilderij van boven naar beneden . Als je eronder gaat liggen, is het alsof er een waterval van plastic op je hoofd valt.

‘Plastic waterval’ is de grappige titel van dit kunstwerk.

Jake Kelly

 

Jake Kelly (1991, UK) maakte eerst schilderijen met verf. Hij ging steeds meer weglaten, totdat alleen de lijnen overbleven. Daarna ging hij, los van het schilderdoek, kunstwerken maken met lijnen van houten latten of van touw. Zoals ook bij dit kunstwerk. Hij leerde hiervoor allerlei knooptechnieken. Waar doet dit werk jou aan denken?

Voor zijn kunstwerken zoekt Kelly gevonden en weggegooide materialen, omdat hij tegen verspilling is. Hij vindt dat kunst duurzaam moet zijn.

 

Sietske Zandbergen

Sietske houdt van dingen die lekker lelijk zijn of een beetje griezelig. Voor haar beelden gebruikt ze fantasie-figuren die ze tegenkomt in reclames, filmpjes voor kinderen of in de speelgoedwinkel. Die vrolijke poppetjes en schattige speelgoedmonsters zijn eigenlijk ook vreemd en eng.

 

De draak heeft Sietske in zachte kleuren geschilderd. Alsof het een knuffelbeest is. Maar alles aan de draak is zò groot: z’n bek met tanden en de scherpe stekels op z’n hoofd. Je krijgt zin om de
draak te aaien, maar ook weer niet.