Voor wie?

Kunst Centraal ondersteunt het basis-, voortgezet en gespecialiseerd onderwijs en maakt zo cultuureducatie voor iedereen van 4 tot 18 jaar in de provincie Utrecht mogelijk. We ontwikkelen een veelzijdig cultuuraanbod voor leerlingen, adviseren scholen en gemeenten, verbinden culturele partners, kunstenaars en scholen en organiseren trainingen en bijeenkomsten voor leerkrachten en docenten.

 

 

Primair onderwijs     Voortgezet onderwijs   Gespecialiseerd onderwijs

Primair onderwijs

Met onze programma’s kunnen kinderen kennismaken met kunst en cultuur. Daarnaast ondersteunen we scholen met advies en expertise. Wij denken graag mee over een toekomstgerichte visie op cultuuronderwijs en bieden begeleiding bij het versterken van deskundigheid binnen het team. Ook helpen we scholen om onze programma’s te verbinden met andere vakken en leergebieden, zodat cultuuronderwijs onderdeel wordt van het curriculum.

Lees meer

Voortgezet onderwijs

Als (kunst)vakdocent of cultuurcoördinator weet je als geen ander hoe kunst leerlingen laat ontdekken, verwonderen en groeien. Bij Kunst Centraal staan we klaar om jou te ondersteunen om cultuureducatie op jouw school te versterken en verankeren. Ieder jaar organiseren we verdiepende trainingen, boeiende bijeenkomsten en creatieve leerlingenprojecten. En met ons begeleidingstraject De Route Cultuureducatie kijken we samen hoe cultuureducatie een duurzame plek kan krijgen binnen jouw school.

Bekijk hier wat wij voor jou in het vo kunnen doen

Gespecialiseerd onderwijs

Iedereen doet mee

Juist voor kinderen en jongeren in het gespecialiseerd onderwijs (GO) kan cultuureducatie een waardevolle bijdrage leveren aan hun ontwikkeling. Daarom helpen wij scholen om cultuureducatie van hoge kwaliteit aan te bieden, waarbij de beleving en autonomie van de leerling centraal staat. We werken samen met kunstenaars en vakdocenten met ervaring in het GO. We doen dit met vaste leerlingprogramma’s en waar nodig op maat, zodat álle leerlingen mee kunnen doen. Om kennis te maken met wat cultuureducatie voor jouw leerlingen kan betekenen, bieden we inspiratieprojecten. En met ons begeleidingstraject De Route Cultuureducatie kijken we hoe cultuureducatie een duurzame plek kan krijgen binnen jouw school.

Bekijk hier wat wij voor jou kunnen betekenen!

Ter inspiratie

Prikkels

In dit leukste magazine voor cultuur op school vind je praktische lestips, achtergronden en interviews.

Maatwerk

Jubileum te vieren of op zoek naar een ouderavond of teamtraining? Wij denken graag met je mee!

Meer doen met je omgeving

Verrijk je onderwijs met je culturele omgeving. Er is van alles te ontdekken!

Dansen in de klas

Wil je op meer doen met dans in de klas? Dat hoeft niet moeilijk te zijn!