Het Vuur van de Smid

Naar de Smidse!

90 minuten

  • Lesdoelen

    Deze les gaan de leerlingen op bezoek bij Werkplaats de Smidse. Hier krijgen zij letterlijk een kijkje in de ‘keuken’ van de smid en zien en leren ze hoe een smid te werk gaat.

  • Voorbereiding
    • Regel op tijd rijouders. Je kunt hiervoor de brief voor begeleiders.
    • Zorg voor goede warme kleding: stevige schoenen; een oude wollen trui of overall zijn ideaal. Beslist geen fleece, sportschoenen, rubberlaarzen of jassen met kunststof.
  • Werkplaats de Smidse

    LOCATIE
    Werkplaats de Smidse is gevestigd op het erf van buitenplaats Bramdoly, grenzend aan Landgoed de Reehorst.

    Adres: Hoofdstraat 26, 3972 LA Driebergen.

    ROUTEBESCHRIJVING

    • Openbaar vervoer: NS Station Driebergen/Zeist. Het stationsplein oversteken, met het fietspad links omhoog, blijf het fietspad volgen tot voorbij Landgoed de Reehorst, rechts inrit met slagboom; de smidse is gevestigd op het erf van de boerderij links.
    • Auto: Afrit Driebergen/Zeist op de A12, richting Zeist. Links inrit voor parkeren Triodosbank; bij de slagboom melden als ‘gast voor de smidse’; parkeren 100m verder achter de grote koeienstal links.

Op bezoek bij de smid

Jullie gaan op bezoek bij smederij Werkplaats De Smidse. Hier worden jullie ontvangen door de Smeedgenoten.

En wat neem je na al die inspanning mee naar huis? In ieder geval trotse verhalen van rook en vuur en ijzer-smeden-als-het-heet-is.
Werkplaats de Smidse