-
Locatie voor scholen uit Ijsselstein
Let op: Er zijn 2 locaties voor de scholen uit Ijsselstein.
Kijk op het rooster in Planned Culture waar jouw school ingepland is.Locatie 1: Wijktuin Achterveld
De Wijktuin is een groene oase in de wijk Achterveld-Groenvliet, die onderhouden wordt door vrijwilligers van Stichting Pulse.
Het is een ontmoetingsplek voor iedereen die graag buiten is en van tuinieren houdt. Je vindt er een grote moestuin met groenten, kruiden, bloemen en fruitbomen. Ook is er een kweekkas waar de eigen stekjes gekweekt worden. In de lente en zomer staan de bloemen in bloei en kun je naast tuinieren ook lekker tot rust komen op een bankje in het zonnetje. In de zomerperiode worden er ook activiteiten georganiseerd.
Locatie 2: Historische kruidentuin van Stichting eetbaar Ijsselstein
Een kruidentuin in het centrum van het historische stadje IJsselstein, tussen de stadswal en de stadsgracht. De tuin is ca. 600 m2 groot, met 4 tuinvakken en een middencirkel met een koningslinde. Elk tuinvak heeft zijn eigen kleur en sfeer, vrij naar de kloostertuinen van vroeger. Er zijn veel kruiden te vinden, inheemse planten, fruitstruiken, sierplanten en eetbare bloemen. De diversiteit is groot. Elk tuinvak heeft een paadje waarmee je door het vak kunt wandelen. De tuin is altijd open en toegankelijk en ligt op gemeentegrond. De tuin wordt beheerd en onderhouden door vrijwilligers van Stichting Eetbaar IJsselstein (www.eetbaarijsselstein.nl) die ook regelmatig te vinden zijn in de tuin.
-
Locatie voor scholen uit Lopik
Deze buitenles vindt plaats bij het Oerlemans bosje:
M.A. Reinaldaweg 1999 3411 WS Lopik
Kijk op deze plattegrond , verzamelen bij het rode kruis.
-
Locatie voor scholen uit Vijfheerenlanden
Scholen uit Vijfheerenlanden krijgen de buitenles op een groene locatie vlakbij hun eigen school.
-
Voorbereiding
- Zorg dat de ouders tijdig ingelicht zijn over het uitje, zodat de kinderen op het weer gekleed zijn. Bij kans op regen een extra set droge kleren mee.
- Laarzen aan, kleren die vies mogen worden
Wat gaan we doen?
We kijken onze ogen uit. Wat is hier toch veel te zien!
We ontdekken onder hoe Willie de regenworm leeft en hoe we hem naar boven kunnen lokken. We gaan Jaques Slak zoeken en kijken of hij voor een deel uit zijn huisje komt. We gaan speuren naar Peter Pissebed en hem in een loeppotje 4 keer vergroot bekijken. Met een verrekijker gaan we turen naar Makker Merel die regen wormen eet. Kortom een spannende buitenles!