Bindkracht

Streetart in je straat

4 lessen

Groep 7-8

Kunst is overal, kijk maar eens goed om je heen.

Laat je inspireren door Streetart Frankey en maak je eigen streetart. Met zijn manier van kijken en werken maak je van de straat het grootste museum van Nederland!

  • Belangrijke informatie voor de leerkracht
    Voor de les ‘ogen maken’ heb je het volgende nodig:
    • Karton in verschillende kleuren (120 grams of zwaarder).
    • Voldoende scharen en pritt stift voor alle leerlingen.
    • Voldoende passers en/of ronde voorwerpen die leerlingen kunnen omtrekken.
    Voorbereiding en benodigdheden gastles:

    Opzet gastles: De gastles begint in de klas. Daarna gaan de leerlingen in 3 rondes ogen plakken. De les wordt weer in de klas afgesloten.

    • Leg een briefje klaar voor de gastdocent met daarop jouw school-emailadres en het wifi gast wachtwoord. Op deze e-mail krijg je een link toegestuurd waar je de foto’s van de gastles kunt downloaden.
    • Bepaal voorafgaand aan de gastles in welk gebied in- of rondom de school de leerlingen ogen mogen plakken. In het gebied moeten voldoende straatelementen aanwezig zijn, zoals: (prullen)bakken, deurklinken, brievenbussen, elektriciteitskastjes, putdeksels, speeltoestellen etc.

    Schat in of er voor de gastles extra begeleiding nodig is.

    • De leerlingen gaan op zoek naar straatelementen om deze door het plakken van ogen om te vormen tot (te) gekke creaturen. Elk vondst wordt gefotografeerd met een iPad van Kunst Centraal. Zorg dat je geen ogen achter laat.
    • Maak groepjes van 3. Benoem bij elk groepje een Team Captain, fotograaf en een hoofd plakband plakken.
    • Leg voor ieder groepje een envelop klaar, waar ze de ogen in kunnen bewaren tijdens de gastles.
  • Thema's en leergebieden

    Thema’s:

    • Verhalen vertellen
    • Wonen/bouwen
    • Wereld om je heen

    Leergebieden:

    • Kunst & cultuur

     

  • Gastdocent Soest: Roos Uithol

    Roos Uithol

    Als afgestudeerd kunstenaar en beeldend docent geeft Roos Uithol al enkele jaren beeldende lessen en workshops en is zij tevens werkzaam als freelance fotograaf.

    Zelf gaat zij graag aan de slag met houtskool, pastel en potlood en zijn diverse digitale technieken haar eveneens niet vreemd. Daarbij wordt ook geëxperimenteerd tussen de digitale en traditionele, analoge technieken.