-
Lesdoel
De leerlingen reflecteren op de afgelopen lessen en ontdekken hoe het Romeinse Rijk tot zijn einde kwam. Daarnaast leren ze over de Limes als Werelderfgoed en kunnen zij hier hun mening (met onderbouwde argumenten) over geven.

Korte terugblik
De afgelopen lessen hebben jullie een hoop kennis opgedaan over de Romeinen en de Romeinse Limes.
- Wat heb je allemaal geleerd over de Romeinen en de Limes?
- Wat is het meest bijzondere dat je is bijgebleven?
- Heb je nieuwe dingen ontdekt over archeologie?
- Hoe kijk je nu tegen de Romeinen aan?
- En tegen de Limes?
Het Romeinse Rijk stort in…
Maar liefst 1200 jaar heeft het Romeinse Rijk bestaan, totdat het in het jaar 476 uit elkaar viel. Benieuwd hoe dit kwam? Bekijk onderstaand filmpje van ‘Welkom bij de Romeinen’.

De Limes als Werelderfgoed
Hoewel de Limes al lang niet meer als Romeinse grens bestaat, zijn er – zoals jullie inmiddels – weten wél nog heel veel sporen van deze grens te vinden.
In 2021 is de Limes in Nederland door UNESCO uitgeroepen tot Werelderfgoed. Dat betekent dat het zó bijzonder is, dat we het moeten bewaren voor later, voor de hele wereld!
Extra: UNESCO en Jouw erfgoed
Wie bepaalt eigenlijk wanneer iets Werelderfgoed wordt? En wat als jij het voor het zeggen had? Wat zou jij dan op de Werelderfgoedlijst plaatsen?