Geknipt voor de kunst

Bezoek aan het landhuis

105 minuten

  • Lesdoel
  • Praktische informatie voor de leerkracht

    Jullie gaan naar Landhuis Oud Amelisweerd. Daar krijgen de leerlingen eerst in twee groepen een rondleiding door het huis. Daarna volgen ze een workshop papierknippen.

    Vóór het bezoek

    • Regel van tevoren voldoende (rij)ouders/begeleiders. Je kunt hiervoor de brief voor de begeleiders gebruiken. Het is fijn als er in ieder geval 3 begeleiders (incl. leerkracht) met de klas mee komen.
    • Verdeel de klas van tevoren in twee groepen
    • Zorg dat je de voorbereidende les hebt gedaan vóór het bezoek aan Landhuis Oud Amelisweerd. Zo krijgt het bezoek nog meer waarde.
    • Let op: het behang in het landhuis is erg kwetsbaar. Het is daarom belangrijk dat zowel jij als leerkracht als de ouders/begeleiders helpen met het bewaken van de orde. De rondleiders kunnen zich dan op hun verhalen richten.
    • Houd rekening met de tijd van jullie bezoek qua eten/drinken.
    • Vervoer en parkeren:Je kunt gratis parkeren op de parkeerplaats. Vanaf daar is het nog een stukje lopen naar het landhuis.
      Fietsen kunnen dichter bij het landhuis gezet worden. Er is een fietsenstalling vóór de brug.
    • Er is geen toilet aanwezig in het landhuis. Je kunt terecht bij het naastgelegen restaurant de Veldkeuken.

     

    Tijdens het bezoek

    • Jassen en tassen blijven beneden, volg de aanwijzingen van de museummedewerkers.
    • Ben je op tijd bij de workshop en is de vorige groep nog even bezig? Ga dan met de klas in een hoek van het de zolder zitten zodat de groep goed kan afronden.
  • Locatie Landhuis Oud Amelisweerd
Knipkunstenaar Lily Odette. Bron Craftsklas

Bezoek aan Landgoed Oud Amelisweerd

Jullie krijgen op Landgoed Oud Amelisweerd een rondleiding langs het oude en kwetsbare Chinese behang. Na de rondleiding gaan jullie via de trap naar de oude zolder. Daar wacht kunstenaar Eline Janssens jullie op om zelf met knipkunst aan de slag te gaan.

In de workshop worden met schaar en papier silhouetten van dieren en de natuur gemaakt. Op een grote rol papier plakken en schilderen jullie een eigen versie van een wand vullend behang.

  • Wat zou je straks aan Eline willen vragen? Onthoud je vraag voor tijdens de workshop.
  • Wat zou je willen weten over het oude Chinese behang? Onthoud je vraag en stel hem aan de rondleider.
Heel veel plezier bij de rondleiding en workshop
Als je goed naar het Chinese behang met de jachtpartij kijkt, lijkt het net of alles heel even stilstaat maar in de startblokken om te gaan bewegen. Dat is heel knap, je ziet niet alleen een verhaal (over de jacht) maar wordt bijna vanzelf nieuwsgierig naar de volgende scene.''
Eline Janssens