De Grijze Stad

3 lessen

Groep 5-6

Geef de Grijze Stad kleur

  • Praktische informatie en voorbereiding

    Het lesmateriaal bestaat uit 3 onderdelen.

    NB: Zorg dat jullie, voorafgaand aan les 1, het boek “de Grijze Stad” hebben gelezen.

    • Les 1 is een gastles van een leesconsulent van de bibliotheek.
    • Les 2 is een gastles van een filmdocent.
    • Les 3 is een afsluiting in de klas.
  • Gastdocent Bibliotheek

    Bibliotheek Lek en IJssel

    De Bibliotheek Lek & IJssel is een regiobibliotheek met vestigingen in de gemeenten Houten, IJsselstein en Vijfheerenlanden.

    Zoek je een digitaal prentenboek? Wil je lekker wegdromen bij een boek? Moet je lezen voor je lijst? Of zoek je informatie over een spreekbeurt? De Bibliotheek heeft het.

    Website

  • Filmhub Midden

    Filmhub Midden: eerste hulp bij filmeducatie!

    Wij maken ons sterk om film een structurele plek te geven in het funderend (primair, voortgezet en speciaal) onderwijs in de provincies Utrecht en Flevoland. We zijn ervan overtuigd dat filmeducatie van groot belang is in de 21ste eeuw en daarom structureel onderdeel zou moeten zijn van het onderwijscurriculum. Samen leiden we nieuwe generaties op tot kritische kijkers en makers, oftewel beeldbewuste burgers.

    Website

Laat met je klas het boek De Grijze Stad tot leven komen!

In dit project gaan jullie aan de slag met het prachtige prentenboek de Grijze Stad van Torben Kuhlmann. Deze gaan jullie eerst samen met een leesconsulent helemaal lezen en uitpluizen. Vervolgens gaan jullie met een filmdocent het boek omtoveren tot een ware stop motion animatie met een geheel eigen sausje.

In deze samenwerking met Bibliotheek Lek en IJssel en Filmhub Midden krijgen jullie dus niet één, maar twee gastlessen en komen boek en film helemaal samen.

  • Samenvatting de Grijze Stad

    Robin is samen met haar vader verhuisd naar de stad. Daar is tot haar verbazing alles grijs. De huizen, de auto’s, zelfs de meeste mensen zijn grijs. Robin kan er niet aan wennen. Waar zijn alle kleuren gebleven? Op zoek naar het antwoord maakt ze al snel nieuwe vrienden. En ze komt een bijzonder geheim op het spoor.  Samen met haar vrienden doet Robin er alles aan om het mysterie van de Grijze Stad te ontrafelen.

  • Projectdoelen en aansluiting kerndoelen
    • Leesplezier: Het stimuleren van interesse in lezen en het versterken van taalvaardigheid.  (kerndoel 9)

     

    • Kunstzinnige orientatie: Het stimuleren om creatief en kunstzinnig te denken (kerndoelen 54,55,56)
    • Digitale geletterdheid: Leerlingen leren over computationele denkstrategieën, ethisch gebruik van digitale technologie, de interactie met anderen en reflecteren op de eigen (online) identiteit. Leerlingen creëren een stop motion film aan de hand van computationele denkstrategieën met behulp van een digitale tool. (Concept Kerndoelen 6 en 7 en 8)

     

  • Thema's en leergebieden
    • Leesplezier
    • Filmeducatie
    • Kunstzinnige oriëntatie
    • Digitale geletterdheid
    • Burgerschap